Haberleri Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.
OVİT DAĞI GEÇİLMEZ DEĞİL
13 Haziran 2018 Çarşamba 23:03:00 / 2956 Okuma
-Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 14 bin 3 metre uzunluğunda ki Ovit Tünelinin açılışının ardından Rize valilik önündeki halka hitap ederek “ Bu seçim bizim için önemli, Rize hiçbir zaman fire vermedi, yine vermeyecek, sizlerden bu seçimlerde yine tam destek istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon mitinginin ardından helikopterle gittiği Rize'de, İkizdere ile Erzurum'un İspir ilçeleri arasındaki Ovit Dağı Geçidi'nde yapılan, 14,3 kilometre ile Türkiye'nin en uzun, dünyanın 2'nci uzun çift tüplü karayolu tüneli olan Ovit Tüneli’nin açılış törenine katıldı. Erdoğan'ın alana gelişi sırasında yağmur şiddetini artırınca vatandaşlar tünelin içine alındı. Erdoğan'da konuşmasını otobüsün içerisinden gerçekleştirdi.  Erdoğan'a Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da eşlik etti.     

 Ovit Tüneli ile büyük bir hayali gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Bu tünel yapılmadan önce ancak 11 kilometre tırmanıp sonra da 10 kilometre inerek geçmek mümkündü. Kendisi zaten zorlu olan bu güzergah kışın aşılmaz bir hale gelmişti. Biz bu proje ilk başladığımızda bazıları ne diyordu, ‘Hayal burayı yapamazlar’ diyordu.  Yaptık mı, bitirdik mi? Çünkü 1880’den beri bu proje hep konuşulmuştur. Prensip olarak katılmadığım temel atma törenlerine burada katıldım. Çünkü bir inancım vardı, çünkü bunu yapmamız gerekiyordu.  Allah'a hamdolsun bugün bu sözümüzü  gerçekleştirdik ve bu kış Ovit Tüneli kapanmadı. Hiç kapanmadı. 2012 yılında başladığımız Ovit Tünelinin işte bugün sizlerin emrine sunuyoruz. Tünelin hizmete girmesiyle bu yıl inşallah nasıl ki hiçbir sıkıntı yaşamadıysak, yolda 4 kilometre kısalıyor. Karadeniz limanlarına ulaşım kolaylığı için bölgenin ticaret trafiğinde gözle görülür bir artış olacak” dedi. 

‘EY ZAVALLI AH İŞTE CEBİNE GİREN BU’

Ovit Tüneli’nin inşaat hikâyesiyle ülkenin kalkınma hikâyesinin aynı olduğunu kaydeden Erdoğan şöyle konuştu:

“Bu açılışı Türkiye'nin seçim arifesinde olduğu bir zamanda yapıyoruz.  Ovit tünelinin inşaatı hikâyesiyle ülkemizin kalkınma hikâyesi de aynıdır. Şimdi bir yanda hayalleri geçekleştirmek var. Asıl olan ney, 24 Haziran'da sandıkları patlatıyor muyuz? Tabii bu lafla olmaz, icraatla olur. Laf ola beri gele yok. İşte biz bunları yaptık. Birileri de çıkıyor bol keseden atıyor. Ama biz hamd olsun 16 yıldır atmadık ve Türkiye 1950'lere kadar da böyle geldi. Rahmetli Menderes ve arkadaşlarının başlattıkları kalkınma hamlesi 1960'da tek parti dönemi artık bir zihniyet tarafından kesilmişti. Kimdi onlar? Cumhuriyet Halk Partisi. Bunlar değil miydi? Menderes'i idama götüren.  Ondan sonra demokrasi diyorlar. Ne demokrasisi. Demokrasiyle bunlar idam etti.  Ama inşallah artık bunlar bu arzularına nail olamayacaklar. Rahmetli Özal yeni bir hamle başlattığı ve geldik 2002'ye. 2002'de artık gerçek hamle başladı. Hatırlayın hiçbir engel tanımadık.  Biz yürüdük siz de arkamızdan geldiniz. İnşallah sizlerle yapacağımız çok daha şeyler var. Hatırlayın 79 senede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapıldı. Biz 16 yılda yaklaşık 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Olay bu. Yine ulaştırmadan gidecek olursak ülkemizde 26 havalimanı ve yılda 34 milyon yolcu kapasitesi vardı. Biz buna 29 yeni havalimanı ilave ettik. Ama ne kadar yolcu ilave ettik biliyor musunuz? 160 milyona yolcuyu çıkardık. Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,4 büyüdük ama bunu bile beyefendiler hazmedemedi. ‘Cebinize bir şey girdi mi?’ diyor. Ey zavallı ah işte cebine giren bu, Ovit Tüneli.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından makam aracı ile tünelden geçti. Erdoğan tünelin dönüş yolunda direksiyonuna geçtiği makam aracını kendisi kullandı. 

OVİT TÜNELİ

Ovit Projesi, Başbakanlık Osmanlı arşivi kayıtlarına göre, 1880 yılı Osmanlı Devleti'nin kalkınma çalışmalarında yer aldı. Proje için ilk adım 1930 yılında yol projesi ile hayata geçirildi. O dönem kazma ve küreklerle yol yapımına başlanan bölgeye, Rize'den de vatandaşlar gruplar halinde giderek çalıştı. Hayata geçirilmesi yıllarca gündemden düşmeyen Ovit Tüneli Projesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde tekrar masaya geldi ve 13 Mayıs 2012 tarihinde temel atıldı.

DÜNYANIN EN UZUN İKİNCİ ÇİFT TÜPLÜ TÜNELİ OLDU

Yıllar sonra ilk kazma vurulan tünelin giriş kotu 2 bin 54, çıkış kotu ise 2 bin 260 metre oldu. 2123 günde yapımı tamamlanan ve 412 milyon 366 bin liraya mal olan Ovit Tüneli ile Rize- Erzurum arasındaki ulaşım 4,4 kilometre kısalırken, bölgede 12 ay boyuna kesintisiz ulaşım sağlanmış olacak. Ovit Dağı geçidinde yapımı tamamlanan 14,3 kilometrelik çift tüplü Ovit Tüneli, Türkiye'nin en uzun, Çin'de bulunan 18,2 kilometre uzunluğundaki Zhongnanshar çift tüplü kara yolu tünelinden sonra ise dünyanın 2'nci uzun çift tüplü tüneli oldu. Dünyanın en uzun tek tüplü kara yolu tünelinin ise 24,5 kilometre uzunluğuyla Norveç'teki Laerdal tüneli olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de Valilik tören alanında vatandaşlara seslendi. Tören alanına, mitinglerde 'Rize torunuyum' diyen CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile 'Rize geliniyim' diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, gönderme yapılan "Rize'nin torunuymuş, Rize'nin geliniymiş, Bir çekilin bakayım. Asıl Rizeli gelmiş" yazılı dev pankart asıldı. 
Konuşmasına yöreye özgü maniyle başlayan Erdoğan, ‘Yurdum, Baba ocağım’ diyerek nitelendirdiği Rizeli hemşerilerini selamladı, yaklaşan Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Kalabalıktaki coşku üzerine Rize’de tarih yazıldığını belirten Erdoğan, “Yine başkasın Rize. Tarih yazıyorsunuz, Karadeniz gibi kükrüyorsun Rize. Sizleri saygıyla selamlıyorum. Rizeli uşaklar sizi selamlıyorum, hanım kardeşlerim sizleri selamlıyorum. Balıkçılarımızı, esnafımızı selamlıyorum. 8 aylık hasretin ardından tekrar memleketimde olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.
‘BİZ İŞ YAPMAYA GELİYORUZ İŞ LAF DEĞİL’
Ülkede 81 tane güzel olduğuna işaret eden Erdoğan, “Bizim gözümüzde Rize bir tane. Bu evlanız da Rize’yi çok özledi. Bundan sonra İspir’ kuru fasulye yemeye çok daha hızlı gideceksiniz. Erzurum’a aynı şekilde. Karşımda yine aynı zirveye koşan bir Rize görüyorum. Sandıkları patlatacak mıyız? Türkiye'de bir numara olacak mıyız? Aman ha. Bu meydanda 24 Haziran'ın gelmesini iple çeken bir Rize görüyorum. Şimdi anayurdum baba ocağım Rize’ye soruyorum 24 Haziran'da güçlü meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? İrade, erdem ve cesarette Türkiye’yi şahlandırıyor muyuz? Rize’de bu iş bitmiş, Rize kararını çoktan vermiş. 24 Haziran demokrasi bayramımız şimdiden hayırlı olsun. Fakat Rize sadece burası değil, Türkiye'nin dört bir yanında bizim hemşerilerimiz var mı? Var. Yurtdışında var mı? Ben sizden evladınız kardeşiniz olarak bir şey rica ediyorum. Hepsini bunların tek tek telefonla arayacaksınız tamam mı? Hem burada hem ülkemin her yerinde bunu başaralım. Kimisi gelir ‘Gelininizim’ de, kimisi gelir ‘şöyle-böyle’ der filan falan. Siz zaten ne yapacağınızı biliyorsunuz. Biz iş yapmaya geliyoruz iş laf değil” diye konuştu.


‘KARADENİZ’DE TARİHİ ANA TANIKLIK ETTİK’
Ovit Tüneli’nin açılışıyla Karadeniz’in tarihi bir ana tanıklık ettiğini ifade eden ve CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye seslenen Erdoğan şöyle konuştu:
“Bölgemizin bir buçuk asırdır hayalini kurduğu devasa bir projenin açılışını yaptık. Evet 2012 yılında ‘Bismillah’ diyerek ilk kazmayı vurduğumuz Ovit Tüneli'nin bugün açılışını yaptık. Maliyetini yaklaşık rakam vereyim size, bir buçuk katrilyon. 6 senede bitti. Elhamdülillah. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum. Tabii ki öyle arabayla bir tünelin içinden gittik-geldik. Ama ne güzel, ne mutlu düşünebiliyor musunuz? 14 buçuk kilometre gidiş, 14 buçuk kilometre geliş öyle bir tünel ve dünyada eşi benzeri çok az olanlardan. Rize ve Erzurum'a bunlar yakışır. Şimdi birileri kekle, pastayla, muhallebi ile uğraşırken hamdolsun biz Türkiye'yi bir hayali ile daha buluşturduk. Dün de Transatlantik doğalgazının açılışını yaptık. Bunun hem Türkiye'ye faydası var hem Avrupa'ya. Türkiye neler yapıyor, nelerle uğraşıyor, onlar ne ile uğraşıyor. Bay Muharrem Edirne'deki terörist destekçisini yargıdan kurtarmanın hesabını yaparken, biz Rizeli, Erzurumlu, Trabzonlu hemşerilerimizi yol eziyetinden kurtardık. Bay Muharrem, Amerika'dan gelecek yeni telefonu bekleyedursun, biz dün Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna, Sırbistan Cumhurbaşkanları ile beraber Türkiye bölgesinin enerji merkezine dönüştüren TANAP projesini hayata geçirdik. 1850 kilometre uzunluğundaki TANAP ile tarihte ilk kez Hazar gazının ülkemize ve Avrupa'ya taşınmasını sağladık. Ya bunlar neyin hayır neyin şer olduğunu bile farkında değil."


‘20 UÇAKLA 14 NOKTAYI YOK ETTİK’
Erdoğan, miting sırasında alana kurulu dev ekrandan cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin geçmişte Kılıçdaroğlu hakkında söylediklerini vatandaşlara izletti. Erdoğan, Kandil’de 20 uçakla 14 noktanın yok edildiğini aktararak “Kandile operasyon yapamayacaklar diyor. Bay Kemal, bak senin karşında Erdoğan var. Daha dün 20 uçakla 14 noktayı yok ettik. Nerede Kandil’de Gerekirse Sincar’da. Bunlar bize Afrin’e girmeyin demişlerdi. Cerablus’a girmeyin demişlerdi. Biz Afrin’e de Cerablus’a da girdik mi?. Afrin’de 4 bin 600 civarında teröristi etkisiz hale getirdik. Bay Kemal bay muharrem biz buyuz. Çıkmış diyor ki 'ben zenci Türklerindenim, Erdoğan Beyaz Türk'. Ben bu ülkenin has evladıyım. Hiçbir zaman beyaz Türk olmakla övünmedim. Sadece bu memleketin bu milletin hizmetkarı olmakla övündüm. Çünkü bu millete efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olamaya geldik. Biz bununla dolaştık. Kardeşlerim Adalet Bakanlığı'na bunlar 4 tane hukukçu gönderdi. Gönderdikleri hukukçular çalıştılar, evrakları incelediler incelemelerin sonucunda Kemal beye bunlar geldi Bay Kemal’de dedi ki; ‘ben de okudum gördüm ki FETÖ’nun Türkiye’ye gönderilmesinde üzerine düşen görevi yaptı’ Öyle her zaman doğru şeyleri söylemez ha burada söyledi. Öyle veya böyle biz doğruluktan, dürüstlükten yanayız” diye konuştu.
Türkiye’nin yüzde 7,4 büyüdüğünü kaydeden Erdoğan, “Şimdi muhalefet şehir hastaneleri diyor. 3. Havalimanını kapatmanın vaadini verirken biz 2018’in ilk çeyreğinde ekonomimizi yüzde 7,4 oranında büyüttük. Böylece Türkiye’yi ilk çeyrekte OESD ülkeleri arasında birinci sıraya G20 ülkeleri arasında da ikinci sıraya yükselttik. Şimdi kalkıyor bunu da beğenmiyor. Esnafa sanatkara diyor ki ‘Senin cebindeki para büyüdü mü?’ Aman yarabbi. Bu kadar işsize iş imkânı sağlanırken bu büyüme değil mi? Diyorum sana sen ekonomiden anlamazsın" dedi.
‘BAY KEMAL, BAY MUHARREM’İ BAŞINDAN SAĞMAK İÇİN ADAY YAPTI’
cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ele başının Amerika’dan iadesine ilişkin daha önceki konuşmasını da dinletti.  Ana muhalefet liderine eleştirilerini sürdüren Erdoğan, şunları söyledi:
“Bakın Bay Kemal ne diyor. Amerika’nın iade etmesi lazım. Sonra diyor ki ‘bana bunun belgesini göster’. İşte bakın çırak ne diyor, genel başkan ne diyor. Zaten mesele bay Kemal, bay Muharrem’i başından sağmak için aday yaptı. Seçimden sonra daha da başka yol olur. İşte bunun için diyoruz ki durmak yok yola devam diyoruz. İşte bunun için irade erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak. Vakit Türkiye vaktidir. Vakit Türkiye vakti diyerek 24 Haziran’da sandıkları patlatıyoruz. Güçlü demokrasinin en önemli şartı dişli muhalefettir. Muhalefet ne kadar kaliteli ne kadar vizyoner olursa bir ülkenin siyasetinin kalibresi de o derece yüksek olur. Maalesef Türkiye’de bu konuda ciddi bir eksiklik yaşanıyor. Biz Allah’ın izni ile cari açığı falan hallederiz. Ülkemizin şu an en büyük açığı muhalefet açığıdır. Bunu da halledeceğiz. Ülkemizin 16 yılda tek yol alamadığı tek alan muhalefet ve kalibresidir. Türkiye bütün amacı yıkmak sabote etmek durdurmak olan bir muhalefeti hak etmiyor. Milletimiz sürekli yasakların darbelerin, anti demokratik güçlerin yanında saf tutan bir muhalefet anlayışını da hak etmiyor. 15 Temmuz’da ben Marmaris’ten geliyorum, saat 23.17, Kılıçdaroğlu nerede? Atatürk Havalimanı’nda. Ama 10 binler orada. Ne yaptı o hemen tanklarla görüşmeleri yaptılar ondan sonra tankların arasından Bakırköy Belediyesi’ne geçti. Bende gece 3 civarında oraya indim. İndiğimde tabi onlar da orada. Sen korkaksın. Korkaklar zafer anıtı dikemez. Dikkat edin son zamanlarda muhalefetin adayı milliyetçi, muhafazakâr kesime şirin gözükmek için adeta 40 takla atıyor. Oysa bu zatın meclisteki icraatlarına bakıyorsunuz; hukuk dersinde zaten sınıfta kalmış. Özgürlükler noktasında karnesi kırıklarla dolu. En başarılı olduğu alan yasakçılık, cuntacılık, darbe severlik. Vatandaşlarımızın özgürlük alanlarını genişleten tüm düzenlemeler en fazla karşı çıkan tepki gösteren vekillerden biri bay Muharrem’dir."
‘BUNUNA ADI SİYASET DEĞİL, OMURGASIZLIKTIR’
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye tepkisini sürdüren Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:
“Yine bay Muharrem 2009 yılında TRT’de çalışan bir hanım kameraman kardeşimizin başını bere ile kapatmasına tahammül edemeyip hükümete soru önergesi vermişti. Biz 5 yıl sonra sorunu kökten çözene kadar bay Muharrem’in imzası dolayısıyla başörtülü kardeşlerim çile çekmeye devam etti. Aynı şekilde imam hatip ve meslek liselerine uygulanan kat sayı zulmünü kaldırdığımızda da yine en büyük muhalefeti mecliste bu zat yaptı. Bu ülkenin çocuklarının diğer akranlarıyla beraber eşit şartlarda üniversite sınavına girmesinin önünde set gibi dikilenler yine bunlardı. O gün ‘başörtüsü özgür olmasın’ diye imza atan bay Muharrem, bugün seçim meydanlarında olmadık taklalar atıyor. O gün yasakların devamı için Anayasa Mahkemesi’nin kapısında nöbet tutan bay Muharrem, bugün meydanlarda özgürlükten bahsediyor. ‘İsteyen başını örter, isteyen açar’ diyor. Biz senin cemaziyülevvelini biliyoruz. Neler yaptığınızı biliyoruz. Bununa adı siyaset değil, omurgasızlıktır, iki yüzlülüktür. Benim vatandaşım takiye değil adamın siciline bakar. Lafa değil icraata bakar."
'20 BİN ÖĞRETMEN DAHA ALACAĞIZ’
‘Bizim siyasetimiz birlik, dirlik, bolluk siyasetidir’ diyen Erdoğan, “Biz bugüne kadar miting meydanlarında ne söylediysek, mecliste de aynısını söyledik. Diyarbakır’da, Hakkari’de neyi savunuyorsak, Trabzon, Rize, Giresun, Adana’da da aynısını savunduk. Çift dilli, çift kimlikli, iki yüzlü siyaseti asla partimizin kapısından içeri sokmadık. 3-5 oy uğruna değerlerimizden, ilkelerimizden taviz vermedik. Bizim siyaset geleneğimizde tahkiye yoktur. Biz bu sene 20 bin öğretmen daha alacağız. Kılıçdaroğlu ‘ne kadar varsa gelsin, alırım’ diyor. Biz sadece alabileceğimizi alırız. Biz Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmanın, 2053 ve 2071 vizyonlarıyla buluşmanın hayalini kuruyoruz. Biz ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşımanın sancısını yaşıyoruz. Şehirlerimiz, ilçelerimiz, vatandaşlarımız arasında ayrım yapmadan, 80 milyona hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz” dedi.
‘24 HAZİRAN TÜRKİYE’DE YENİ BİR DÖNEMİN İLK ADIMIDIR’
24 Haziran seçimlerinde iki farklı zihniyetin yarışacağını da ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bir tarafta durdurmaktan, kapatmaktan, çürümeye terk etmekten bahseden bir yıkım ekibi var. Diğer tarafta Türkiye’ye yeni projeler, yeni eserler, yeni hizmetlerle şahlandırmanın sevdasını taşıyan AK Parti var. Bir tarafa da bölücü örgütün siyasi uzantılarına vagon olan aday var, diğer tarafta terörün belini kıran irade var. Afrin kahramanlarına dil uzatan bir anlayış var. Diğer tarafta mücadelemizi yeni zaferlere taşımaya çalışan kararlı bir duruş var. Bir tarafta istismar ve korku siyaseti var, diğer tarafta hizmet siyaseti var. Bir tarafta faşist CHP zihniyetini diriltmeye çalışanlar var, diğer tarafta ‘hak, adalet ve özgürlük’ diyen bir anlayış var. Bir tarafta karanlık var, diğer tarafta AK Parti’nin aydınlığı var. Bir tarafta Pensilvanya’da kurulun yıkım ittifakı var, diğer tarafta 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulun cumhur ittifakı var. 24 Haziran günü milletimiz bu iki ittifak arasında bir tercihte bulunacak. Ya üç benzemezin 16 yıllık kazanımlarımızı dinamitlemesine müsaade edeceğiz, ya da ülkemizi tüm alanlarda güçlendirmeye devam edeceğiz. 24 Haziran Türkiye’de yeni bir dönemin ilk adımıdır. 24 Haziran Türk demokrasinin bayram günü olacaktır. 24 Haziran büyük ve güçlü Türkiye’nin müjdesidir."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingin sonunda Süper Lig'e yükselen Çaykur Rizespor'un şampiyonluk kupası ile fotoğraf çektirdi. Erdoğan'a Çaykur Rizespor kulüp yöneticileri ile teknik direktör İbrahim Üzülmez eşlik etti.   

 

YORUMLAR
Toplam 0 Yorum Yapılmıştır
KATEGORİYE SON EKLENEN HABERLER
Rize de seçimin galibi AK Parti
24 Haziran 2018 Pazar 22:05:00 | 432 okuma
Rize’nin Adayları, Oylarını Kullandı
24 Haziran 2018 Pazar 17:28:00 | 360 okuma
Hayati Yazıcı, oyunu Rize`de kullandı
24 Haziran 2018 Pazar 14:12:00 | 288 okuma
Ak Parti, Sevgi Yürüyüşü Düzenledi
22 Haziran 2018 Cuma 15:47:00 | 404 okuma
AK Parti Bugün Rize’den Sevgi Yürüyüşü Düzenleyecek
22 Haziran 2018 Cuma 12:16:00 | 464 okuma
Rize Artık ‘Tamam’ Diyor
22 Haziran 2018 Cuma 08:59:00 | 332 okuma
Avcı: “ Bu, Hak ve Batılın Mücadelesidir”
22 Haziran 2018 Cuma 08:43:00 | 408 okuma
Kazmaz, Yayına birlikte çıklaım
22 Haziran 2018 Cuma 08:33:00 | 316 okuma
Avcı “15 Temmuz Ruhu Sandığa Yansıyacak”
21 Haziran 2018 Perşembe 14:36:00 | 248 okuma
Bütün Dünya Bu Seçimleri Takip Ediyor
20 Haziran 2018 Çarşamba 16:23:00 | 592 okuma
SON VİDEOLAR
SON GALERİLER
Spor Haberleri
Hızlı Menu
Ana Sayfa Gazeteler
Manşetleri
Yazarlarımız İletişim &
Reklam
YAZARLARIMIZ
Mustafa BAYRAK
Özlem ÇETİN
Jale Kazdal
Bayram Ali Kavalcı
M.Berberoğlu
Çok Okunanlar
Zincirleme kaza: 1 ölü, 7 yaralı
24 Haziran 2018 Pazar 15:37:00 | 632 okuma
Rize de seçimin galibi AK Parti
24 Haziran 2018 Pazar 22:05:00 | 432 okuma
Rize’nin Adayları, Oylarını Kullandı
24 Haziran 2018 Pazar 17:28:00 | 360 okuma
50 yaşındaki imam kep fırlattı
24 Haziran 2018 Pazar 16:10:00 | 324 okuma
Gülizar`ın ölüm nedeni araştırılıyor
24 Haziran 2018 Pazar 16:21:00 | 316 okuma
Bakan Bak, Fırtına deresinde rafting yaptı
24 Haziran 2018 Pazar 14:29:00 | 316 okuma
Madenci o anları anlattı
24 Haziran 2018 Pazar 15:59:00 | 304 okuma
Hayati Yazıcı, oyunu Rize`de kullandı
24 Haziran 2018 Pazar 14:12:00 | 288 okuma
Yaylada yıldırım düşen ev yandı
24 Haziran 2018 Pazar 15:30:00 | 264 okuma
Kadın avukat tabancayla intihar etti
24 Haziran 2018 Pazar 16:06:00 | 252 okuma
HAVA DURUMU
RIZE
Anket
Sizce Rize`nin Temel Sorunu Nedir?
Çay
Turizm
İşsizlik
Ovit Tüneli

Üyelik | Reklam | Künye | Sık Kullanılanlara Ekle | Giris Sayfam Yap | Bize Ulaşın | Site Haritası