• Ana sayfam yap

  • Üye Ol

  • Şifre Talep

  • Künye

  • Reklam

  • İletişim Formu

  • RSS

  • Sitene Ekle

Haberleri Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.
Başkanların kış buluşması
06 Şubat 2017 Pazartesi 12:10:00 / 3744 Okuma
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı federasyon ve cemiyet başkanları Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde Erzurum’da bir araya geldi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı federasyon ve gazeteciler cemiyetlerinin başkan ve yöneticileri Erzurum’da hafta sonunda tarih ve spor dolu bir gün yaşadı.  

Erzurum’a gelen gazeteciler, ilk önce Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile bir araya geldiler. Snov Dora Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 10 Aralık’ta Marmaris’te gerçekleştirdiği Başkanlar Kurulu toplantısında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen’i konuk ettiğini hatırlatarak,  Başkan Sekmen’in  burada Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazetecilere Erzurum’u, EYOF’u ve Kış Turizmini anlattığının ve  Gazetecileri EYOF öncesi Erzurum’a davet ettiğini bildirdi. Özsoy, misafirperverliği için Başkan Sekmen’e teşekkür etti, konuklara hoşgeldiniz dedi.

Gazeteciler adına söz alan Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin de doğup büyüdüğü şehirde bir kez daha bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek, baba dostu ve öğrenci iken velisi olan Merhum Kızılay Başkanı ve DAGC Kurucu Genel Başkanı Mithat Turgutcan’ı andı. Bilgin, konukseverliği için Başkan Sekmen’e teşekkür etti.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ise kadim kent Erzurum’da bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun  Türkiye genelinde örgütlü 8 federasyon ile bu federasyonlara üye ve Konfederasyon’a yetki veren 80 basın meslek kuruluşunun gücünü tek çatı altında topladığını ifade etti. Kolaylı, Türk Basını’nın  Gazeteciler Konfederasyonu çatısı altında güç birliğinin hem ülkemizin gelişmesi hem de basının sorunlarının çözümü açısından önemli olduğuna işaret etti. 

Kalemleriniz kalkınmaya destek olacak

Toplantıya katılan Ak Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu da Türkiye’nin değişik yörelerinden gazetecileri Erzurum’da görmekten mutlu olduğunun belirterek, hoşgeldiniz dedi. Taşkesenlioğlu, Erzurum’daki etkinliğe katılanlar içerisinde hükümetin uygulamaya koyduğu Cazibe Merkezleri Projesi kapsamındaki illerden de çok sayıda gazeteci bulunduğunu ifade ederek, ‘kalemlerinizden çıkacak yazılarla bu bölgelerde ekonomik kalkınmaya katkıda bulunacaksınız’ dedi.

Sekmen’den Palandöken brifingi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de gazetecilere göreve geldiğinden beri, yaptığı çalışmalar ve yapılması planlanan projelerle ilgili sunum eşliğinde brifing verdi. Başkan Sekmen, geçmişten izler taşıyan Erzurum’u geleceğe ulaştırmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, bir taraftan tarihi dokuyu koruyup ortaya çıkaran projelerin hayata geçerken, diğer taraftan da kentsel dönüşüm hamlesi ile modern bir Erzurum’u inşa ettiklerini söyledi. Sekmen, spordan sağlığa, eğitimden turizme bir çok alanda cazibe merkezi olan Erzurum’da Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerinin özelleştirme idaresinden devralınmasının ardından da kayak ve kış turizmi alanında da yatırımlar yaptıklarını ifade etti. Ejder 3200 markasını oluşturarak kayak sporunda yeni bir vizyon ortaya çıkarıldığına da işaret eden Başkan Sekmen, yüksek irtifa kamp merkezi projesinin de her yıl geliştiğini geçen yıl 100 takımın kamp yaptığı merkezin Türkiye’deki diğer örnekleri gibi yılda bin takımın geleceği önemli bir merkez olması için çalıştıklarını söyledi. Palandöken Kayak Merkezi’nde çok kısa sürede büyük işler yapıldığını anlatan Başkan Sekmen, potansiyeli ile Avrupa’nın önemli kayak merkezlerinden olan Palandöken’in yıldızının parladığını vurguladı. Başkan Sekmen, gazetecileri EYOF 2017’de görmekten mutlu olacaklarını sözlerine ekledi.

Erzurum’u gezdiler

Toplantı sonrasında Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’e plaket veren Başkan Sekmen, gazetecilere de hediyeler sundu. Başkan Sekmen, daha sonra Kayak Merkezi girişindeki Palandöken yazısı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Gazeteciler daha sonra gondol ile Palandöken’in zirvesine çıkıp, tesislerde incelemelerde bulundular. Ejder 3200 Genel Müdürü Yusuf Uygur’un gazeteciler tesisler hakkında bilgi verdiği gezide gazeteciler, Palandöken’e ayrı bir renk katan Küre Cafe’de bir süre dinlendiler. 

Kayakla atlama sürprizi

Erzurum’daki gezilerini Anadolu’nun ilk üniversitesi tarihi Çifte Minareli Medrese,  Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan Erzurum Kalesi civarındaki tarihi dokuyu ortaya çıkaran proje, yaklaşık 10 asırdır ayakta kalan Saltuklu eseri Ulu Camii ve Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ederek bilgi aldılar. Yakutiye Medresesi’ni de gezen gazeteciler günün sürprizi ise atlama kulelerinde geldi. Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en modern atlama kulelerinde gerçekleştirilen Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından düzenlenen Kayakla Atlama Kıtalararası Kupası’nı izleme fırsatı buldular. Aralarında Türk sporcuların da bulunduğu 28 sporcun yarıştığı şampiyonada sporcuların uçarcasına yaptığı atlayışları  büyük bir heyecanla izleyen gazeteciler, tarihi anları cep telefonları ve fotoğraf makinalarıyla kaydettiler. 

Programa Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Sekreteri Ergun Ata, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Adem Alemdar, Karadeniz Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Erdoğan Erişen, İnternet Gazeteciler ve Blog Yazarları Derneği Başkanı Sinan Tunç,  Türkiye’nin çeşitli yörelerinden ve Doğu Anadolu Bölgesi’nden yaklaşık 50 ilden gazeteciler cemiyeti başkanı ve yöneticisi, DAGC yönetim kurulu üyeleri, Erzurum’dan yerel ve yaygın basın kuruluşlarının temsilci ve muhabirleri katıldı.

 

-- 

YORUMLAR
Toplam 0 Yorum Yapılmıştır
KATEGORİYE SON EKLENEN HABERLER
Zabıta`dan ilginç yöntem
13 Şubat 2018 Salı 13:18:00 | 3888 okuma
Rektörler arasında Yılmaz yok
22 Ocak 2018 Pazartesi 17:21:00 | 3408 okuma
Milletin hakkı kanuna bağlı
14 Aralık 2017 Perşembe 13:52:00 | 5364 okuma
Batum’da yeni bir tuzak oyunu
06 Aralık 2017 Çarşamba 13:54:00 | 3828 okuma
20 bin ları verdi ceza 5 yıla düştü
22 Kasım 2017 Çarşamba 12:48:00 | 3644 okuma
İstifası Cebinde Reis`i bekliyor
09 Kasım 2017 Perşembe 13:37:00 | 8756 okuma
Rize`de Maho Ağa taktiği
23 Ekim 2017 Pazartesi 16:33:00 | 5448 okuma
Kumarhaneler batırıyor
13 Ağustos 2017 Pazar 12:41:00 | 4304 okuma
Çaykur”a büyük ilgi
14 Temmuz 2017 Cuma 15:45:00 | 5096 okuma
Ölümünün 87 yılında EMİCE
12 Haziran 2017 Pazartesi 13:28:00 | 4232 okuma
SON VİDEOLAR
SON GALERİLER
Hızlı Menu
Ana Sayfa Gazeteler
Manşetleri
Yazarlarımız İletişim &
Reklam
YAZARLARIMIZ
Jale Kazdal
Mustafa BAYRAK
Bayram Ali Kavalcı
M.Berberoğlu
Çok Okunanlar
Karal’dan 103 yıl mesajı
18 Mart 2018 Pazar 14:22:00 | 2100 okuma
Rizespor beceremedi
17 Mart 2018 Cumartesi 15:02:00 | 1280 okuma
Bireysel hataları çok yapıyoruz
18 Mart 2018 Pazar 10:09:00 | 1272 okuma
HAVA DURUMU
RIZE
Anket
Sizce Rize`nin Temel Sorunu Nedir?
Çay
Turizm
İşsizlik
Ovit Tüneli

Üyelik | Reklam | Künye | Sık Kullanılanlara Ekle | Giris Sayfam Yap | Bize Ulaşın | Site Haritası