Sevimli Ailesinin mutlu günü
Rizeli iş adamı Köksal Sevimi”nin oğlu Ali Sevimli kalabalık bir düğün töreniyle dünya evine girdi.

RİZE: Kültür park düğün salonunda yapılan düğün töreninde dünya evine giren Ali Sevimli ve Tuğba Venedik 2 bin kişi önünde “ Evet” dediler.

    Rize Kültür Park 1 ve 2 nolu düğün salonlarının dolduğu görkemli düğünde izdiham yaşandı. Rize de yıllarca vergi rekortmenliği yapan iş adamı Köksal Sevimli”nin ikinci oğlu Ali Sevimli nin düğününe Rize Valisi Nurullah Çakır, Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve eşi, Eski Milletvekili Ahmet Kabil, Şar Şirketler gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Ali Razı, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Kalkandere Belediye Başkanı Nihat Çolak, CHP il Başkanı Mehmet Aslankaya, Bazı Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgütlerinin başkanları ile Rize de il dışında iş hayatını sürdüren iş adamları ile Sevimli ailesinin dostlarının katıldığı düğün töreninde Nikâh Şahitlerinden biri de Rize Valisi Nurullah Çakır oldu.

      Başkandan öğüt

Nikâh töreninde Nikâh i Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı kıyarken Ali Sevimli nin nikâh şahitliğini Rize Valisi Nurullah Çakır yaptı.

     Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı nikâh töreninde gelin Tuğba ile damat Ali ye öğütte bulunurken “ Evliliğin temel şartlarından biri karşılıklı sevgi ve saygıdır, bir evde iki gül olarak düşünün ve bu gülleri asla koparttırmayın, birbirinize karşı saygılı olursanız o güller asla solmaz, uzun evliliğin en büyük sebebi karşılıklı sevgi ve saygıdır, asla bunu eksik etmeyin, aranızda tartışma olabilir, asla bunu büyütmeyin ve tartışmayı sonlandıracak büyüklerinize danışın” dedi.

      Bakırcı konuşmasında özel bir öğütte damat Ali Sevimli ye verirken “ Ev işlerine asla karışma, evin hükümdarı eşindir” dedi.

    Sevgi ile ihtiyarlayın

Rize Valisi Nurullah Çakır ise evlilik cüzdanını vermeden önce yaptığı konuşmada “ Her şeyin başı karşılıklı sevgi ve saygıdır, bunu asla eksik etmeyin, birbirinizi iyi anlayın, Belediye Başkanının verdiği gül misali asla solmayın ve solmanıza izin vermeyin, evliliğinizin daimi olmasını diliyorum” dedi.

    Rize Valisi Nurullah Çakır daha sonra evlilik cüzdanını Tuğba Venedik( Sevimli ) ye verdi.

Nikâh töreninin ardından aile fotoğrafında Rize Valisi Nurullah Çakır, Kızın annesi Sevilay, Baba Servet Venedik, Ali Sevimli nin Babası Köksal, anne Nurten Sevimli ile Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile kızın yakınları poz verdi.

    Tören sırasında Gelin yakınları gelin e “ Ayağına Bas” işareti üzerine Tuğba damadın ayağını ayakları ile aramaya başladı, ancak Ali Sevimli tedbirliydi.

      Bizlerde hayır sever iş adamı Köksal Sevimli nin oğlu Ali Sevimli ve Tuğba Sevimli ye TARAF53 olarak ömür boyu mutluluklar dileriz.