Emniyet te Devir Teslim
-Hüseyin Yenice”nin Emniyet Müdürlüğüne atanması ile Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş Rize ye veda etti.

RİZE: 10 Kasım kararnamesi ile Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş” in Uşak iline atanması ile yerine Hüseyin Yenice atanmış ve görev teslim töreninde duygulu anlar yaşandı.

     Rize Emniyet Müdürlüğünde yapılan devir teslim törenine tüm birim amirleri katıldı. Tören Emniyet Müdürlüğü önünde yeni Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice” nin karşılanmasının ardından makamda devir teslim töreni yapıldı.

    Uşak iline atanan Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş konuşmasında Rize de 5,5 yıldır görev yaptığını 4 vali değiştirdiğini söyleyerek” Rize benim ilk Müdürlük yerim, asla Rize” yi unutmam mümkün değil, kalıcı dostluklar kazandım, Rize basını ve halkından büyük ilgi gördüm, Her fırsat bulduğumda Rize ye geleceğim. Rize benim ikinci memleketim ve Rizespor benim gönlümde ki takım, gittiğim yerde de Rizespor u yakinen takip edeceğim. Rize ye atanan Hüseyin Yenice eski tanıdığım bir arkadaşım ve görevi gönül rahatlığı ile kendisine teslim edebilirim” dedi.

    Rize Emniyet Müdürlüğüne atanan Hüseyin Yenice ise Rize’nin her memurun görev yapmak istediği yer olduğunu söyleyerek” İnsan odaklı çalışmalarımız olacak, insana hizmet ediyoruz. Ekip ruhu ile çalışacağım, suç ve suçluyla mücadele de halkın desteğini yanımıza alacağız, halkın desteği olmadan başarı gelmez, amacımız suçu önleyici çalışma olacak, suç olmadan önlemek bizim işimiz olmalı, Suçluyu yakalamadan önce suçu önlemek bizim işimiz olacak” dedi.

      Hüseyin Yenice konuşmasında “ Gücümüzü halktan alacağız, toplumun desteklemediği hiçbir kurum veya kuruluş başarılı olamaz, Toplum Destekli polislik projesi kapsamında tüm kapılarımızı halkımıza açacağız. Denetlenebilen, hesap veren, şeffaflık ve verimlilik esasları ile hizmet alan değil, Hizmet veren bir ruhla uluslar arası standartlarda yaşanabilir bir huzur şehri olmak için çalışacağız. Bize verilecek en büyük ödül, sıcaklık ve samımı bir tebessüm olacaktır, 24 saat hizmetinde olacağımız halkımızı sıcak çayımızı içmeye davet ediyorum” dedi.

     Konuşmaların ardından Demirtaş Emniyet Müdürlüğü sancağını yeni Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice ye teslim etti. Duygulu anların yaşandığı törenin ardından Demirtaş merasım kıtasını selamlayarak Rize den ayrıldı.

    Uşak iline atanan Şammaz Demirtaş 30 Kasım da Uşak ilinde göreve başlayacağını söyledi.